co potřebuje nový člen domácnosti

 

Takových věciček co na nás s e-shopu kouká :) 

 

V prvé řadě si však pořiďte přepravku ve které si koťátko povezete domů. Vyberte pokud možno lehkou, aby se dobře nosila, klidně i s popruhem přes rameno.. A myslete i na vnitřek přepravky. Měl by být teplý a měkký (ale vyjmutelný a pratelný nebo alespoň omyvatelný), aby se z přepravky nestalo pro kočku mučidlo nebo nutné zlo, ale aby byla pro kočičku při přepravě pohodlným místem k odpočinku, bezpečným úkrytem. Pokud se kočičce v přepravce nelíbí, necháme jí do ní přístup i doma, můžeme nechat používat jako pelíšek, aby si ji osvojila. Nikdy kočku do přepravky neumisťujeme násilím!

 

 

Další velmi důležitou věcí, které koťátko potřebuje, jsou dvě misky na granulky a vodu (a samozřejmě něco do nich, více o stravě najdete zde - (na stránce se momentálně intenzivě pracuje) , či fontánka. Fontánku můžete pořídit později, není nutnou výbavou, ale vynikajícím pomocníkem. Jednak má velký objem, takže je vody po celý den dostatek, navíc filtry pomáhají udržovat vodu stále čerstvou, což kočky milují. Voda neustále koluje, připomíná protékající vodu venku (potůček) a tím zvyšuje svou atraktivitu pro kočku, která pak snadněji dodržuje pitný režim (velmi důležité pro kočičky, které jsou převážně na suché stravě, granulích).

  

 

Záchůdek, nejlépe krytý, prostorný. Ne každá kočička na něho chodí ráda, ale není problém nechat dvířka otevřená.

 

Lopatka na stelivo (pokud budete používat hrudkující stelivo, bude se hodit s většími otvory).

 

 

Steliva je na trhu nepřeberné množství. Informaci od chovatele/ky na jaké stelivo je koťátko zvyklé byste měli mít a ze začátku je vhodné používat stejné. Dále pak můžete zkusit které bude vyhovovat jak kočičákovi tak Vám.

 

Rozhodně nečekejte, že naleznete stelivo, které Vám kočka nebude vynášet ze záchůdku ven. U nás ty naše potvůrky schválně vytřepají stelivo z tlapiček v obyváku :-) trochu tomu mohou pomoci různé předložky, či koberečky (nejlépe s delšími vlákny typou shaggy), které umístíte před záchůdek.

 

Stelivo :

 

Hrudkující:

Betonitové : Brit Care Fresh, BioKat´s, Catsan

Dřevěné : Cat's Best Öko Plus, Cat's Best Nature Gold

  

 

Nehrudkující :

Silikonové: Tigerino, SaniCat, 

Ekologické : Asan

 

Ostatní :

Peletová-dřevěná :  Cat´sBest, World´s Best Cat Litter, Peletky z Baumaxu

 

 

 

Pelíšek, či deku,kam si mohlo zalézt i když většinu času stráví na Vašem klíně, či s Vámi v posteli. Sphynx je velmi přizpusobivý, ale když by mu byla zima, chytře si pod tu deku sám zaleze .

   

 

 

 Mezi potřebné věci pro sphynxe řadíme kleštičky na drápky (někomu vyhovují spíše ty pro lidi)

 

 

Vatové tyčinky na čištění oušek

 

Popřípadě preventivní čistící kapičky do uší například : Otofin, Clorexyderm, Aptus Orisolve, Otipur, Otifree, Héry Soin des Oreilles.

Nebo si nechte si poradit veterinářem, ale nezapomenťe, pokud veterinář nemá zkušenosti se sphynxy a bude vám tvrdit, že váš kamarád sphynx má svrab, nechte ho na jeho vlastní náklad udělat stěr z ouška.

 

Žínku na koupel

 

Šetrné mýdlo pro citlivou pokožku (typ od Vašeho chovatele)  -  vybíráme dětské, nebo na intimní hygienu, osvědčené jsou značky Mustela či Lactovit

 

Náš TIP : Použijte bezoplachovou Mustelu pro péči mezi koupáním, či k čištění drápků s žínkou.

 

Vlhčené ubrousky na běžné otření mezi koupeli tělíčka a oušek nebo osvědčené na čištění drápků.

 

 

 

 

Typ pro chlupáčky na jejich kožíšky :

 

 

Samozřejmě nesmíme zapomenout na škrabadlo.

 

Doporučujeme :


www.drapaki.pl/cs/3-skrabadla      

 

 A dáme vám pár typů na hračky i když kočky stejně milují pro ně neobvyklé věci jako krabice, víčka, zátky, propisky :))))

zoohit.cz

spokojenypes.cz

granulkymarben.cz

svetkrmiv.cz

Zoofast.cz

mall.cz

krmení.cz

salackrmiva.cz

pet food.cz

exo-eko.cz

spokojenakocka.cz

svetkocicek.cz

 

 

 

 

 

Doporučujeme :

 

SPOLEHLIVÉ HLÍDÁNÍ KOČEK U VÁS DOMA : www.holidaycat.cz/partneri/

 

 

 

Text : Kateřina Tyrnerová

         Markéta Šebelíková

            Obrázky : internet

Fotografie : SmaragdSphynx