příběh Lucie Zerzankové


 

 

Všichni co máte kočičky a jiná zvířátka bez PP:

Své miláčky milujete a já tomu pevně věřím ! Ale ráda bych se s vámi o něco podělila.

Nikdy jsem PP neřešila, nebylo to pro mě tou podstatnou věcí. Věděla jsem, že chci naháčka, že je to moje láska,vášeň. Když jsem si chtěla koťátko pořídit, neměla jsem dostatečné informace.

Proto jsem hned odpověděla na inzerát, na kterém mě uchvátil kocourek. Kanadský Sphynx s PP - cena 7.200,- (na miláčka bez PP 5.200,- řešilo se po telefonu)

Chovatel se zdál z psaní a telefonátů, jako velmi solidní člověk, který toho spoustu ví, specializuje se chovem kočkovitých šelem..atd.

Poslala se záloha a o pár dní později, jsem si pro své miminko jela do Pardubického kraje.

První dojem: Upravená,hezká zahrada, výběh pro rysa..velký dům. Super.. Pán nás pozval dál do domu.( do obýváku propojeného s kuchyní) Do jiné místnosti nás nevzal.Prý mu tam běhají koťátka.

Přinesl kocourka.. první co udělal bylo, že mi skočil na záda a já věděla,že bez něj už neodejdu Došla řeč na PP. Pokud budete chtít vystavit, bude kocourek stát víc. Ale pokud ho nechcete do chovu, nebo na výstavy..je to zbytečné.

DNEŠNÍ POHLED? NE! NENÍ TO ZBYTEČNÉ!! MATE JISTOTU O TOM, ŽE VÍTE..ŽE JSOU ZVÍŘÁTKA HLAVNĚ ZDRAVÁ!!!

Než aby Vám PP ležely v šuplíku..tak přeci ušetříte peníze. Já to také nedělám pro peníze. TO BYLA SAMOZŘEJMĚ LEŽ..ve smlouvě?

Roční záruka na kocourka. Dost mě to překvapilo, ale říkala jsem si, že asi tedy opravdu má zájem o své zvířátka a kdyby se cokoliv dělo, bude k dispozici. DALŠÍ LEŽ!

Dnes má moje láska dva roky a počáteční HCM. Nikomu nepřeji tuhle diagnozu.. pokud máte nastudováno, víte o čem mluvím.

ÚPLNĚ MĚ TO SLOŽILO. V prvních dnech jsem se každý den bála až přijdu domů..co kdyby tam to moje štěstíčko leželo nehybně.

Tolik slz a smutku .. Chovatel po šesti dnech vložil inzerát, že prodává Sphynx kočičku s PP za 8.000,- DĚSMĚ MĚ TO ROZČÍLILO. CO TO JE ZA ČLOVĚKA, KTERÝ VÍ, JAK SE VĚCI MAJÍ A SPROSTĚ SE ZBAVUJE KOČKY???

Dál jsem žádala o jména rodičů, abych si je mohla dohledat. Zkrátka PAN CHOVATEL.. se mnou již pár dní nekomunikuje, Sphynxe všechny prodal..bůhví kam.Na otázku do které organizace je zaregistrován se mi dostalo jen odpovědi,že už v žádné není a je ticho.

Takže pokud chcete, aby s vámi váš čtyřnohý parťák vydržel po vašem boku co nejdéle.. ano PP jsou a budou důležité!

Na nikoho neútočím..zvířátka si zaslouží být milována všechna ať PP mají nebo ne.

ALE TI..MNOŽITELÉ..KTEŘÍ UBLIŽUJÍ TAK KŘEHKÝM BYTOSTEM A ZÁROVEŇ NÁM.. SI NEZASLOUŽÍ, ABY JSME jIM PŘISPÍVALI DO KAPES!

Ano i s PP je riziko, že zvířátka můžou být nemocná, ale je o mnoho menší                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Lucie Zerzánková