Příběh Kristýna Svobodová

 

Příběh Ajínka

 

Poměrně dlouho jsem měla sen že chci naháčka, jednak kvůli exemu díky kterému nemohu mít chlupáče, ale i proto že se mi prostě naháčci líbí a dost mě zaujalo čtení o nich o jejih povaze atp.

Dostala jsem se na léto na brigádu na Šumavě na měsíc o letních prázdninách a v Železné Rudě měli zverimex, tam jsem se zašla podívat jen tak ze zvědavosti co tam mají nemají, neměla jsem ani v plánu si tam pořizovat nějakého tvora.. když jsem tam přišla měli tam klece ve kterých prodávali kočky ?

Jak chlupáče tak dokonce i Sphynx měli tam 2 Ajínka a jeho sestřičku , když jsem je viděla a mohla jsem si je pochovat tak chtíč a potřeba koupit sphynxíka byla silná... vidělala jsem si na brigádě 13 000 a koupila jsem si hned Ájínka za 8 000, plus záchůdek pelíšek jídlo přepravku atp . jediné co mě mrzelo že jsem neměla dost peněz nato abych vzala i jeho sourozence .. nic méně ajínek byl očkovaný a měl europas protože byl načipovaný to byl prý důvod proč stál 8000.

V té době jsem měla z Ajínka hroznou radost byli mu 2-3 měsíce když jsem ho koupila ..

Přijela jsem domů do Prahy a vše se zdálo v pořátku bohužel asi během týdne 14 dnů mu slzelo očíčko furt ho přivíral,přidal se průjem,teplota a zvracení .

Šli jsme tedy k doktorce, která udělala nespočet vyšetření,odběrů nasadila nám léky zjistila že má červíky takže jsme odčervovali,dávali jsme mu jídlo od veterinářky ,kapaly jsem pořát očíčko kapkama co obsahovali antibiotika byli jsme i na očním vyšetření kde nám řekli že má očíčko v pořátku že to je jen virové že stačí kapat a bude vše ok.

Tak jsme tedy dělali vše dle instrukcí veterinářky nakonec to ustoupilo a ješte 2 se nám to vrátilo kdy nám dali nejaké obyčejné kapičky stím že už to neni virové že je to prej u kotat tohoto plemene asi normální pak to zmizelo a musím zaklepat že se nám to do dneška nevrátilo .

Byl to běh na dlouhou trat a musím říct že ted je z Ajínka velkej ,zdravej,hravej a hrdej kocour. Naše miminko ale u pořízení dalšího už nikdy neudělám chybu jako je koupit na rychlo od neoveřených chovatelů nebo nedej bože zverimexů ...v živote už ne byla jsem holt hloupá a nezkušená

 

                                                                                                                                                                        Se souhlasem Kristýny Svobodové